Pedikúra a manikúra

Mokrá pedikúra a suchá pedikúra slouží k rychlému a bezbolestnému odstranění suché, zrohovatělé kůže na vašich chodidlech, ale také k efektivnímu ošetření nepříjemných kuřích ok nebo mozolů. Zároveň se při této proceduře profesionálně postaráme také o vaše nehty.

MOKRÁ PEDIKÚRA

Naše mokrá pedikúra je účinné a bezbolestné ošetření nohou, při kterém vám za pomoci speciální vodní lázně a následné povrchové úpravy kůže profesionálně ošetříme chodidla a také nehty.

Jak mokrá pedikúra probíhá?

Začátek mokré pedikúry věnujeme odmočení nohou ve speciální vodní lázni se solí, kterou navíc obohacujeme o změkčující přísady. Příjemné odmočení pak trvá 15 minut. Poté je vaše kůže měkčí a díky tomu se velmi dobře pracuje s vašimi chodidly. Navíc dochází k efektivnímu změkčí mozolů a případných otlaků. Poté vám pomocí speciálního skalpelu bezbolestně odstraníme zrohovatělou kůži.

Podle přání vám navíc upravíme také nehty. Můžete si vybrat ze zastřižení, pilování nebo odstranění přebytečných kůžiček. A rozhodně vám doporučíme také naše profesionální lakování nehtů. Nakonec vám nabídneme uvolňující relaxační masáž nohou, které vám ještě ošetříme krémem nebo různými oleji.

Co všechno dělat před nebo po mokré pedikúře?

Před naší mokrou pedikúrou v Body Factory Olomouc nejsou potřeba žádné dlouhé přípravy. V ojedinělých případech mohou ale nastat jisté kontraindikace.

Mokrou pedikúru rozhodně nedoporučujeme lidem s akutním kožním onemocněním virového, bakteriálního, alergického nebo plísňového původu. Tuto proceduru neradíme podstupovat rovněž klientům trpícím na varixy (křečové žíly), dále lidem s hnisavým kožním onemocněním jako furunkl (nežid), folliculitis, pyodermie a virovým kožním onemocněním jako herpes simplex (opar prostý), herpes zoster (opar pásový), verrucae (bradavice).

Mokrou pedikúru neradíme zkoušet ani lidem s plísňovým kožním onemocněním, kožním onemocněním, které je vyvoláno parazity – scabies (svrab) nebo klientům s diabetes melitus.

SUCHÁ PEDIKÚRA

Suchá pedikúra je účinné a bezbolestné ošetření vašich nohou. Suchou pedikúru ocení zejména rizikové skupiny zákazníku, mezi které se řadí například diabetici, lidé s žilním onemocněním, onemocněním tepen, dolních končetin nebo klienti s lupenkou. Suchou pedikúru rovněž doporučujeme těhotným ženám.

Jak taková suchá pedikúra probíhá?

Suchá pedikúra je na rozdíl od výše popsané mokré pedikúry založena na speciální brusce. Díky ní vám zcela obrousíme nepříjemně zrohovatělou kůži do jemna. Snižujeme tak riziko pořezání skalpelem. Zároveň vám ale účinně a bezbolestně odstraníme kuří oka nebo ztvrdlou kůži. Dále také různé mozoly a případně i zarostlé nehty.

Suchou pedikúrou minimalizuje riziko případné infekce nebo malých poranění. Z toho důvodu doporučujeme tuto proceduru zejména diabetikům nebo některým lidem kožními problémy. A co víc, myslíme i na vaše nehty, která vám upravíme a zkrášlíme za pomoci našich speciálních olejů. Po skončení suché pedikúry pak následuje ještě 5 minut trvající masáž chodidel.

Víte, co dělat před a po suché pedikúře v Body Factory Olomouc?

Suchá pedikúra je na rozdíl od mokré vhodná pro klienty, které trápí nepříjemné kožní problémy. Nemusíte se tak bát a na tuto proceduru se můžete kdykoliv objednat bez větších obav. Nehrozí zde ani žádné případné kontraindikace. Suchou pedikúru nedoporučujeme pouze pokud vás trápí zvýšené pocení nohou. A jak je to s opakováním? Tento typ ošetření radíme znovu podstoupit v rozmezí 4 – 6 týdnů. Vše ale záleží na individuální potřebě.

SUCHÁ MANIKÚRA

K naší profesionální pedikúře vám nově rádi uděláme radost také kompletní suchou manikúrou. Základní suchá manikúra obsahuje kompletní ošetření rukou, okolních kůžiček a nehtů. A jak suchá manikúra probíhá?

 • Ruce klienta se vydezinfikují.
 • Bezacetonovým odlakovačem se odstraní lak (je-li potřeba).
 • Úprava tvaru a délky nehtů.
 • Změkčení kůžičky pomocí speciálního přípravku. Přírodní nehet přitom nezměkne a zůstává suchý. Díky tomu ho můžeme bez obav vyleštit.
 • Uvolněný zrohovatělý okraj kůžičky se odstraní.
 • Nanášení závěrečného výživného oleje.

Manikúra EXTRA

Při této manikúře dopřejeme svým klientům komplexní péči o jejich ruce. Manikúra EXTRA je doporučována především v případě, že máte suchou a opotřebovanou pokožku na rukou, problémy s nehty nebo nechodíte na tuto proceduru pravidelně.

Co zahrnuje:

 • Ruce klienta se vydezinfikují.
 • Bezacetonovým odlakovačem se odstraní lak (je-li potřeba).
 • Úprava tvaru a délky nehtů.
 • Změkčení kůžičky pomocí speciálního přípravku. Přírodní nehet přitom nezměkne a zůstává suchý. Díky tomu ho můžeme bez obav vyleštit.
 • Uvolněný zrohovatělý okraj kůžičky se odstraní.
 • Nanesení a rozetření peelingu.
 • Nanesení regeneračního zábalu po dobu 10 – 15 minut dle potřeby.
 • Nanesení závěrečného oleje spolu s 5 minutovou masáží.

P-SHINE NEBOLI JAPONSKÁ MANIKÚRA

P-shine neboli japonská manikúra je čistě přírodní technika úpravy nehtů. Podporuje prokrvení a růst vašich nehtů, navíc je posiluje, zvyšuje jejich lesk a dodá jim potřebné vitamíny. Doporučujeme i jako prevenci proti lámání a třepení nehtů. Doporučené opakování této procedury je jednou za 2 až 3 týdny.

Co p-shine neboli japonská manikúra zahrnuje:

 • Základní manikúra
 • Zapracování speciální pasty z včelího vosku a mateří kašičky
 • Vyleštění a očištění rukou
 • Závěrečný výživný olej

 

Manikúra v Body Factory Olomouc je určena především pro ty, kteří dbají o svou vizáž a preferují přirozený a upravený vzhled nehtů.

Pokud chcete mít i vy své nehty pečlivě upravené, bez nežádoucích záděr a zrohovatělé kůže na prstech, navštivte náš kosmetický salon. Postará se o vás tým renomovaných specialistů a navíc vám vždy rádi poradíme, který typ manikúry je pro vás nejvhodnější. Pro více informací o cenách neváhejte nahlédnout do našeho ceníku služeb.

 

Mokrá a suchá pedikúra v Olomouci

Podívejte se na krátké ukázkové video, jak probíhá mokrá pedikúra a suchá pedikúra v Olomouci