Pedikúra

Mokrá pedikúra a suchá pedikúra slouží k rychlému a bezbolestnému odstranění suché, zrohovatělé kůže na vašich chodidlech, ale také k efektivnímu ošetření nepříjemných kuřích ok nebo mozolů. Zároveň se při této proceduře profesionálně postaráme také o vaše nehty.

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra je účinná a bezbolestná procedura, díky které vám za pomoci vodní lázně a následného povrchové úpravy kůže profesionálně ošetříme chodidla a nehty.

Jak mokrá pedikúra probíhá?

Mokrá pedikúra začíná příjemným odmočením nohou ve vodní lázni se solí a změkčujícími přísadami podobu 15 minut. Po odmočení nohou je kůže měkčí a velmi dobře se s chodidly pracuje. Změkčí se také mozoly a otlaky. Poté vám s pomocí skalpelu šetrně odstraníme starou a zrohovatělou kůži. Poté vám dle přání upravíme nehty pomocí zastřižení, pilování a odstranění kůžiček. Můžete také využít profesionálního lakování nehtů. Nakonec přijde příjemná relaxační masáž nohou, které vám ošetříme speciálním krémem nebo olejem.

Co dělat před a po mokré pedikúře?

Před prováděním mokré pedikúry nejsou třeba nijak velké přípravy. Existuje zde ale několik případů možných kontraindikací, kterým je radno se vyhnout. Mokrou pedikúru určitě nedoporučujeme lidem se všemi typy akutních kožní onemocnění. A to jak virového, bakteriálního, alergického nebo plísňového původu. Mokrou pedikúru neradíme podstupovat lidem s varixy (křečové žíly), hnisavým kožním onemocněním jako furunkl (nežid), folliculitis, pyodermie a virovým kožním onemocněním jako herpes simplex (opar prostý), herpes zoster (opar pásový), verrucae (bradavice). Stejně tak návštěvu mokré pedikúry neradíme lidem s plísňovým kožním onemocněním, kožním onemocněním vyvolaným parazity – scabies (svrab) nebo diabetes melitus.

Suchá pedikúra

Suchá pedikúra je účinné a bezbolestné ošetření vašich nohou, kterou ocení různé rizikové skupiny zákazníku, jako jsou například diabetici a lidé s onemocněním žil, tepen, dolních končetin nebo lupenkou. Tato procedura je ideální také pro těhotné ženy.

Jak suchá pedikúra probíhá?

Suchá pedikúra je na rozdíl od předešlé metody založena na brusce, díky které vám obrousíme zrohovatělou kůži do jemna. Tím se jednak sníží riziko pořezání skalpelem, ale zároveň se účinně odstraní kuří oka, ztvrdlá kůže, různé mozoly nebo zarostlé nehty. Suchou pedikúrou se také minimalizuje riziko infekce a poranění. Proto se tato metoda doporučuje zejména diabetikům nebo lidem s různými kožními problémy. V rámci suché pedikúra vám také upravíme a zkrášlíme nehty i za pomoci speciálních olejů. Před koncem suché pedikúry následuje ještě 5 minut dlouhá masáž chodidel.

Co dělat před a po suché pedikúře?

Suchá pedikúra je na rozdíl od mokré pedikúra vhodné pro většinu lidí, které trápí různé kožní problémy. Proto se na tuto proceduru můžete kdykoliv objednat bez větších obav a nutných příprav. Stejně tak zde nehrozí ani žádné kontraindikace. Suchá pedikúra není vhodná pouze pokud vás trápí zvýšené pocení nohou. Našim klientům doporučujeme opakovat tento typ ošetření v rozmezí 4 – 6 týdnů a dále dle potřeby. 

Ceník mokré pedikúry a suché pedikúry

Zvolte si sami, který typ pedikúry je vám příjemnější. U každého typu pedikúry uvádíme postup ošetření, cenu a dobu, po kterou se vám naše specialistky budou věnovat.

 

Typ ošetření Cena
Mokrá pedikúra

350 Kč — 400 Kč (dle stavu nohou)

Ošetření obsahuje ( 10 minutová koupel nohou v lázni se změkčujícími přísadami, desinfekce nohou, odstraněnní ztvrdlé kůže a otlaků pomocí skalpelu, úprava nehtů – zastřiženi, opilovaní, úprava kůžiček nehtů, 5 minutová masáž chodidel)

Suchá pedikúra

400 Kč — 450 Kč (dle stavu nohou)

Ošetření obsahuje (desinfekce nohou, úprava nehtů – zkrácení, srovnání, úprava kůžiček, odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů s pomocí vysokorychlostní brusky, 5 minutová masáž chodidel)

Depilace nohou horkým voskem 250 Kč (lýtka)
450 Kč (celé nohy)

 

Máte nějaký dotaz? Neváhejte a kontaktujte nás! Naše renomované specialistky v péči o tělo, obličej a formování postavy vám rády poradí s výběrem té správné procedury.

Nezapomeňte také sledovat nové zajímavosti nebo akční balíčky, které vám pravidelně přinášíme v sekci novinky.

Těšíme se na vás v Body Factory Olomouc.

Mokrá a suchá pedikúra v Olomouci

Podívejte se na krátké ukázkové video, jak probíhá mokrá pedikúra a suchá pedikúra v Olomouci